Categories
Без категория

Ивайло Петев: В оставащите два мача ще дам шанс на нови момчета

„Играхме добре. Имахме шанс за нещо повече“, заяви Петев след мача с Италия.

Това разкри националният селекционер след поредната загуба, която записахме в евроквалификациите. Вчера загубихме от Италия с 1:0, което сложи край на надеждите ни да се класираме за ЕВРО 2016 във Франция дори на теория. Скуарда адзура отбеляза гол още в 6-тата минута, като Даниеле Де Роси беше реализира от дузпа.

Ивайло Петев смята, че отбора е играл по-добре сравнение с мача срещу Норвегия миналия четвъртък и добави, че сме изпуснали шансовете си да си тръгнем с точка от Палермо, тъй като сме имали 1-2 добри ситуации за гол, които са могли да променят развоя на срещата.

Старши-треньорът на националният отбор по футбол не пожела да коментира спекулациите, че ще бъде уволнен след края на евроквалификациите и промълви единствено, че българският народ обича крайностите и припомни контролата в Турция, която загубихме с 4-0 и феновете искаха „главата на треньора“. Петев добави, че за оставащите два мача с Хърватия и Азербейджан ще даде шанс на играчи от младежкият национален отбор и А група.