Categories
Без категория

Гришо е на крачка от финал с Федерер

Гришо си осигури място на 1/2 финалите, след победа над Додиг.

Преди броени минути завърши двубоят между тенис ракет номер 1 на България и хърватския представител Иван Додиг. Григор Димитров записа нова победа на турнира в Истанбул и си осигури място на 1/2 финалите. Двамата се бяха срещали 3 пъти до този момент, като и трите срещи завършиха с победа за Димитров. Хасковлията спечели и този мач с 6:4 и 6:3 и си осигури 90 точки за ранглистата и 22 800 евро от наградния фонд.

Двубоят започна отлично за българският тенисист, който успя да спечели подаването и и да реализира пробив при първата му се отдала възможност. След което двамата успяха да си спечелят сервис геймовете и по този начин Димитров затвори гейма при 6:4. Във вторият гейм Димитров направи ранен пробив и набързо поведе с 4:1. Силите на Додиг го напуснаха и той не успя да отвърне на удара, а Гришо запази хладнокръвие и затвори мача при 6:3 след час и половина игра.

Следващият съперник на Димитров ще бъде победителят от двубоя между Томас Белучи от Бразилия и Пабло Куевас от Уругвай. Уругваецът е смятан за фаворит и е поставен под номер 3 в основната схема на турнира.