Categories
Без категория

Българските отбори може рано-рано да приключат с участието си евротурнирите

Загуби за Лудогорец и Берое, равенство за Черно море, не предвещават добро развитие за нашите тимове в евротурнирите.

След като във вторник шампионът Лудогорец допусна шокираща загуба от молдовският анонимник Милсами на собствен терен, вчера Черно море и Берое също направиха сериозни стъпки към напускане на евротурнирите. Припомняме ви, че четвъртият представител на България в Европа – Литекс, вече отпадна от вторият по сила европейски клубен турнир след две равенства срещу латвийският Йелгава.

Вчера Берое допусна загуба от датският гранд Брьондби с 1:0, което значително намалява шансовете им за класиране в следващата фаза. Старозагорци бяха равностойни на именитият си съперник, но грешка в края на мача при статично положение им коства поражението.

Черно море пък изпусна Динамо Минск, отново след груба грешка при статично положение. Моряците контролираха мача и водеха с 1-0 до 70-тата минута, но безупречният до този момент Бурабия си изпусна човека при изпълнение на ъглов удар и грешката му беше наказана по най-суровият начин – с гол във вратата на Чанович.

По този начин, ако българските отбори не направят истински подвиг, е твърде вероятно евротурнирите за нашите представители да приключат още в самото начало, което всъщност вече се приема за нещо напълно нормално…